top of page

Skaczący Młyn | Ślub cywilny Sylwii i Jarka | Fotograf ślubny Poznań


Jak zrobić włoskie wesele w Polsce?

Na luzie! Poznajcie patent na soczystą miłość: Sylwia i Jarek rozpoczęli małżeńską podróż w śródziemnomorskim stylu.

Ślub z motywem śródziemnomorskim

Para młoda uwielbia klimat wybrzeża Włoch i często tam jeździ. Sylwia: – Opaleni, uśmiechnięci, wypoczęci, jeszcze bardziej zakochani – tacy wracamy za każdym razem ze słonecznej Italii. Towarzyszące uczucia chcieliśmy przenieść na dzień naszego ślubu. Wybrałam suknię o współczesnym, greckim kroju; lekką, zwiewną, odcinaną ponad talią, z marszczeniem na biuście i wycięciem na plecach. Pachniałam piwoniami – moimi ulubionymi kwiatami :) Jarek wystąpił w odcieniach morza Śródziemnego. Wyglądał jak typowy, dobrze skrojony Sycylijczyk! Klimat podkręciliśmy akcentami typowymi dla włoskiej kuchni. Stoły i krzesła przyozdobiliśmy gałązkami oliwki i żółciutkimi cytrynami. Przestrzeń pachniała soczyście i ożywczo.


Ceremonia poza urzędem stanu cywilnego

Marzysz o ślubie w romantycznym miejscu? A może restauracja, w której odbędzie się wesele oferuje piękne miejsce na ceremonię? Z tym wyborem zapewne poradzicie sobie sami, ale czy znacie szczegóły ceremonii poza Urzędem Stanu Cywilnego? Przygotujcie notatnik :)

Jeśli chcecie wziąć ślub poza lokalem USC, to pierwszą rzeczą jest złożenie zapewnień o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa. Możecie wybrać miejsce poza urzędem, które gwarantuje zachowanie uroczystej formy i bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Obowiązkowa opłata skarbowa za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 zł. Dodatkowa opłata za ślub poza urzędem na Wasze życzenie wynosi 1 000 zł. W tę kwotę wliczony jest koszt dojazdu urzędnika na miejsce ślubu. Warto pomyśleć o szklance wody dla urzędnika i miejscu, w którym przyjezdna osoba będzie mogła się przygotować do pracy podczas ceremonii – przebrać, odświeżyć garderobę, przygotować dokumenty, ewentualnie poczekać na parę młodą. Para, która marzy o ślubie w plenerze musi wystąpić w tej sprawie do kierownika dowolnego Urzędu Stanu Cywilnego.


Dom weselny Mściszewo jest zabytkowym budynkiem. Powstał w 1827 roku. Położony jest w malowniczej scenerii nieopodal Murowanej Gośliny. Oferuje pyszną kuchnią, sielski klimat, ciszę, znajduje się z dala od miasta. Nadwarciańska restauracja mieści do 100 gości. Sala utrzymana jest w odcieniach bieli dlatego każdy wystój będzie wyglądał tu dobrze. Ceremonię cywilną lub humanistyczną możecie tu zawrzeć w altanie nad wodą z widokiem na nadwarciańską przyrodę. Za wszystkie czasy wybawicie się w dobudowanej sali do tańca. Wystrój zdobią antyki i zasłużone w czasie instrumenty. Obiekt oferuje widoki na rzekę, ogród i taras. Na miejscu można bezpłatnie wypożyczyć rowery i na przykład w dniu poprawin wybrać się na wycieczkę wzdłuż rzeki. Pieczę nad dwukołowcami sprawuje właściciel – zapalony rowerzysta. To od niego dowiecie się gdzie najlepiej wybrać się dwukołowcem w podróż poślubną :)


325 wyświetleń

Comments


sesja narzeczeńska poznań
panna młoda fotograf ślubny poznań
para młoda sesja ślubna
fotograf ślubny poznań
plener ślubny
portret panny młodej

DREAMEYE STUDIO - FOTOGRAF ŚLUBNY POZNAŃ

 

ARTYSTYCZNA FOTOGRAFIA ŚLUBNA | FOTOGRAFIA ŚLUBNA POZNAŃ | REPORTAŻ ŚLUBNY POZNAŃ | FOTOGRAF ŚLUBNY WIELKOPOLSKA

WWW.DREAMEYESTUDIO.PL - 2020

bottom of page