top of page

Wedding planner - jak może Ci pomóc
w dniu ślubu?

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu, a wedding planner będzie z Wami podczas całej jego organizacji. Zaproponuje miejsce na ceremonię i wesele, pomoże opracować motyw przewodni,  poprowadzi budżet oraz zaproponuje podwykonawców pasujących do Was i do Waszego stylu. Podpowie w kwestii wyboru sukni i garnituru, aż wreszcie będzie z Wami podczas najważniejszego dnia w Waszym życiu i dopilnuje, aby udało się wszystko, co sobie zaplanowaliśmy. 

Tak, byście mogli bawić się na Waszym weselu bez obaw o atrakcje czy kolejne punkty w scenariuszu.

 

M+R_082.jpg

Jak znaleźć dobrego wedding plannera - na co zwrócić uwagę?

   Zawód konsultanta ślubnego rozwija się w Polsce coraz bardziej, co przekłada się na rosnącą ilość usługodawców oferujących szeroki zakres usług związanych z organizacją ślubu i wesela. Jak zatem spośród wszystkich tych ofert wybrać konsultanta dla siebie? Pamiętajcie, że konsultant ślubny, którego wybierzecie, powinien pasować do Was przede wszystkim osobowością - zerknij na profile w mediach społecznościowych, zobacz jakie realizacje robią, czy ich estetyka jest podobna do Waszej i jaką narrację prowadzi konsultant. Dzięki temu będziecie wiedzieć, z jaką osobą macie do czynienia. Koniecznie umówcie się na spotkanie lub rozmowę video, zobaczcie czy rozmawia się Wam swobodnie i czy nadajecie na tych samych falach. Dlaczego obok doświadczenia i odbytych realizacji to właśnie RELACJA jest najważniejsza? Dlatego, że spędzicie razem przynajmniej rok, współtworząc z tą osobą jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Na wasz wspólny sukces składać się będzie wiele czynników, jednak jego podstawą jest zaufanie i wzajemne zrozumienie. Dobry konsultant ślubny na pierwszym miejscu postawi Waszą wizję tego wydarzenia, wykazując się otwartością na pomysły, bez narzucania na siłę swoich sprawdzonych rozwiązań. Jednocześnie jednak będzie potrafił odradzić pewne rzeczy i zaproponować rozwiązania alternatywne – Wy zaś powinniście być otwarci na jego sugestie i zaufać, że kieruje się przede wszystkim Waszym dobrem.

M+R_124.jpg

Jakie usługi proponują konsultanci ślubni?

W zależności od waszego budżetu, większość agencji lub konsultantów ślubnych zaproponuje Wam:

 

* Kompleksową organizację ślubu i wesela: wedding planner będzie obecny na każdym kroku przy organizacji, zadba o najdrobniejszy szczegół, więc nie będziecie musieli się o nic martwić. Zarekomenduje Wam miejsce na wasz ślub, poleci podwykonawców ze sprawdzonej bazy branżowej, stworzy koncepcję dekoracji, będzie pracować nad Waszą papeterią ślubną, pomoże wybrać stroje etc.

 

* Częściową organizację: jeśli wiecie, że niektóre drobne elementy jesteście w stanie sami zorganizować lub macie już od dłuższego czasu wybranych pewnych podwykonawców - jest to opcja dla Was. Konsultant ślubny przejmie zadania, których jeszcze nie wykonaliście lub nie czujecie się na siłach wykonać ze względu na brak czasu czy specjalistycznej wiedzy. Często taka usługa łączy się też z usługą koordynacji ślubu i wesela.

 

* Koordynację ślubu i wesela: opcja do rozważenia, gdy wiecie, że w organizacji czujecie się bardzo dobrze. Podpisaliście umowy ze wszystkimi wymarzonymi podwykonawcami, za Wami już wszystkie pozostałe elementy organizacji, a jednocześnie chcecie poświęcić ten dzień tylko dla siebie i swoich bliskich, będąc w stu procentach oddanym miłości i gościom. W tym momencie wkracza konsultant: tworzy z Wami scenariusz, przejmuje kontakt z podwykonawcami, omawia z nimi harmonogram informując, że jest dla nich od tego momentu pierwszym kontaktem. Dzięki temu nie musicie już być w czterech miejscach na raz, pilnując poszczególnych elementów składowych i możecie się poczuć jak goście na własnym weselu.

M+R_079.jpg

Rozmowa z konsultantem ślubnym – bądźcie przygotowani.

 

   Na spotkanie z konsultantem warto przyjść przygotowanym. Powinniście wiedzieć, jaki macie budżet na wasz ślub i wesele, ilu gości chcecie zaprosić i kiedy miałby się odbyć wasz ślub - jednak dobrze nie ograniczać się do jednej daty, a np. do wybranej pory roku. Możecie też mieć wstępny kierunek stylu wesela i ślubu - być może macie już jakieś obrazy w głowie, marzenia co do miejsca ślubu itp. Jeśli nie - spokojnie, konsultant jest właśnie po to, by Wam pomóc. Warto zabrać ze sobą zdjęcia z inspiracjami, jeśli takowe posiadacie, zebrać i zapisać wszelkie pomysły Konsultant z doświadczenia może Wam powiedzieć, jakim budżecie powinniście się zamknąć, patrząc np. na wielkość dekoracji - często bowiem pary młode nie zdają sobie sprawy z kosztów tego wydarzenia czy poszczególnych jego elementów. Na spotkaniu warto spytać konsultanta od jakiego czasu działa na rynku i u kogo się szkolił, a także jak on widzi przebieg tej współpracy - kiedy otrzymacie spersonalizowaną ofertę, jak długa trwa przygotowanie umowy, co zawiera kompleksowa usługa. Po spotkaniu musicie przeanalizować czy narracja konsultanta Wam odpowiada, jakie wrażenie odnieśliście po spotkaniu, słowem - czy jest to osoba, której szukacie? Czy możecie powierzyć jej organizację tak ważnego dnia?

 

Współpraca wedding plannera z twoimi podwykonawcami.

 

   Po podpisaniu umowy z konsultantem ślubnym rozpoczyna się proces organizacji. Na każdym etapie macie decydujący głos. Pamiętajcie, nikt nie może Wam niczego narzucać. Dobry konsultant po rozmowie z Wami wie, jakiego stylu oczekujecie i co będzie do Was pasować. Nie powinien jednak ograniczać się do jednej propozycji, a przedstawić ich kilka, pokazując różne możliwości. Na tej całej drodze co raz lepiej się poznajecie, a następne kroki stają się łatwiejsze, bo tworzycie więź współpracy i zaufania.

 

   Konsultant przedstawi Wam parę proponowanych podwykonawców. Z tej grupy wybieracie tego, który najbardziej Wam odpowiada, następnie konsultant aranżuje podpisanie, sprawdzonej wcześniej merytorycznie, umowy. Jest w ciągłym kontakcie z podwykonawcami, przedstawia im harmonogram działań i koordynuje wspólną pracę w dniu ślubu. Wszystko po to by wiedzieli co i jak i żebyście Wy nie musieli się martwić, czy DJ zainstaluje się ze sprzętem na czas, czy dekoracje są już gotowe, winietki na miejscu, a słodki stół zaaranżowany. Tutaj też tworzy się więź z kolei między konsultantem, a waszymi podwykonawcami - oni właśnie będą ściśle współpracować, aby wasz dzień był idealny. Im lepiej zgrany zespół, tym współpraca bardziej owocna - tutaj zaś bardzo wielkie znaczenie ma osobowość konsultanta. Jeśli jest to osoba otwarta na nowe znajomości i szybko je nawiązująca, która nie boi się wyzwań i umie sobie radzić w stresujących sytuacjach to jesteście w najlepszych rękach.

 

Baw się na własnym weselu dzięki obecności wedding plannera!

   Kochani, wybierzcie dobrze i zaufajcie swoim konsultantom ślubnym, poświęćcie ten dzień swoim partnerom, rodzinie i przyjaciołom. Wynieście i zapamiętajcie z niego jak najwięcej i nie martwcie się o nic, bo wszystko będzie dopięte na ostatni guzik przez konsultanta. Bądźcie gośćmi na własnym weselu!

Z Asią możecie się kontaktować poprzez jej fanpage na fb :)

sesja narzeczeńska poznań
panna młoda fotograf ślubny poznań
para młoda sesja ślubna
fotograf ślubny poznań
plener ślubny
portret panny młodej

DREAMEYE STUDIO - FOTOGRAF ŚLUBNY POZNAŃ

ARTYSTYCZNA FOTOGRAFIA ŚLUBNA | FOTOGRAFIA ŚLUBNA POZNAŃ | REPORTAŻ ŚLUBNY POZNAŃ | INFO@DREAMEYESTUDIO.PL

2023

bottom of page